İnternet Sitesi Hükümleri, Kullanım Koşulları ve Bildirimleri

Site son kullanıcı ve www.travelplanbooking.com alt acentelerinin kullanımına açıktır. www.travelplanbooking.com seyahat portalını kullanan alt acenteler, acente sözleşmesine ithafen kullanım koşullarını da kabul ederler.
Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz. Böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.travelplanbooking.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
 
1. Ticari Markalar, Fikri Mülkiyet, Telif Hakları:

www.travelplanbooking.com sitesinin tüm hakları www.travelplanbooking.com 'ye aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, vs. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. 

Kullanıcı Website dahilinde bulunan ürünleri, bilgileri, her türlü veri tabanını, resimleri, metinleri, ikonları, görsel ve işitsel ve sair imgeleri, video klipleri, dosyaları, web sitesi, software-code ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile  tasarımları, katalogları ve listeleri kısmen ya da tamamen çoğaltma yapamayacağı, kopyalama yapamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, online ya da diğer bir yöntem kullanılmak suretiyle göndermeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla, www.travelplanbooking.com ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. 

Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.
 
2. Kullanım Koşullarının Değiştirilmesi:

www.travelplanbooking.com 'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.
 
3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair:

www.travelplanbooking.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde www.travelplanbooking.com un hiçbir kontrolü olmadığı için, www.travelplanbooking.com’un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşılabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca www.travelplanbooking.com un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar  yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.

 
4. Kullanıcı Bilgileri:

www.travelplanbooking.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

 

5. Hak ve Sorumluluklar:

www.travelplanbooking.com sitesinde bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.travelplan.com.tr  site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.travelplanbooking.com sitesi ve sahibi www.travelplanbooking.com a sorumluluk yüklenemez. 
 
6. İptal, İade, Değişiklik Şartları

Satın alınan uçak biletlerinde iade ve iptal ceza bedeli, hava yolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır.

Biletleme esnasında tahsil edilen Biletleme Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade, değişiklik ve iptal işlemlerinde yurt içi biletler için 10 TL, yurt dışı biletler için 20 TL işlem bedeli alınacaktır.

Hava yollarının değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlatması halinde güncel uygulama dikkate alınacaktır.

İadesi mümkün olan uçak biletlerinin, iadesi sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.

Genel hava yolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı hava yolu için birden fazla rezervasyon yapılmış olduğu tespit edildiğinde Rezervasyon kuralları gereği mükerrer olduğu tespit edilen rezervasyonlardan sadece bir tanesi geçerli olacak, bunun dışındaki kayıtlarınız hava yolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç kere yaptığınız takdirde, tüm rezervasyon larınızın iptalinden www.travelplanbooking.com sorumluluk yüklenmeyecektir.

 

7. Değişiklikler

Değişiklik işlemleriniz için bilet ekranı içindeki iletişim kutusuna girdiğiniz bilgiler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, yanlış anlaşmaya neden olabilecek yazışmalarda bulunmamanız işleminizin istediğiniz gibi gerçekleşmesi için çok önemlidir. Yazışmalardan kaynaklanan hatalı işlemlerden www.travelplanbooking.com sorumlu değildir.

Değişiklik işlemleriniz için eğer biletleme yapılan hava yoluna ait sınıf/parkur/uçuş kuralı gereği ceza ya da iade tutarı oluşmuşsa, bunun için onayınız yine aynı ekran üzerinden sorulacaktır. Onay vermediğiniz hiç bir işlem gerçekleştirilmeyecektir.

 

8.Bagaj Hakları

www.travelplanbooking.com Web sitesinden yapılan biletlemelerde iç veya dış hat, uzak, orta veya yakın mesafelere göre Hava yollarının belirlemiş olduğu bagaj hakları esastır. Fazla bagaj hava yolunun belirlediği ücrete tabidir.

Bagaj ve uçuş esnasında taşınması gereken evcil hayvan/müzik aleti vb. diğer malzemeleri bilet içi işlemler bölümünde bize iletebilirsiniz. Hava yoluna not olarak bildirilecek taleplerinizin check-in sırasında hava yolu tarafından kabul edilmemesi halinde ersportal.com herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

 

9.Charter Genel Şartlar ve Kurallar

Charter uçuş, tedarikçi bir firmanın ilgili hava yolundan uçak kiralayarak özel seferler düzenlemesi anlamına gelmektedir. Charter uçuşlar, normal tarifeli uçuşlardan, hem ücret hem de uçuş kuralları açısından farklılık göstermektedirler. Charter uçak biletini hava yolu firmasından doğrudan satın alamazsınız. Hava yolları, kendi web sitelerinde charter uçuşlar ile ilgili bilgiye yer vermezler. www.travelplanbooking.com üzerinden satın alınan charter uçuşlar, tedarikçi firmalar tarafından onaylı uçuşlardır. www.travelplanbooking.com üzerinden charter uçuş satın aldığınızda uçuş detaylarınız e-posta ve sms olarak gönderilmektedir.

 

www.travelplanbooking.com üzerinden charter uçuş satın aldığınızda aşağıdaki maddeleri peşinen kabul etmiş olursunuz. www.travelplan.com.tr herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

 

1.      Charter biletlerin iadesi ve iptali mümkün değildir.

2.      Bilet üzerinde değişiklik yapılamaz. Tarih, saat, parkur ve isim değişikliği mümkün değildir.

3.     Yolcu bilgileri tam, eksiksiz ve doğru bir biçimde girilmelidir. Bu bilgilerin doğruluğunun kontrolü tamamen yolcuların sorumluluğundadır.

4.      Uçuştan 1 gün önce mutlaka saat ve terminal teyidi alınmalıdır.

5.      Check-in sırasında dış hatlar için pasaport hazır bulundurulması gerekmektedir.Aksi taktirde yolcular uçuşa kabul edilmezler.

6.      Uçuş tarih ve saat değişiklikleri olabilir. Yolcular bu değişiklikleri peşinen kabul etmektedirler.

7.    Yolcular uçuş listesinde ad ve soyadının yer almaması ve bu nedenle uçuşa alınmaması durumunda alternatif bir uçuşu peşinen kabul etmek durumundadırlar.

8.     Uçuş sırasında yiyecek ve içeceklerden ücret alınabilir.

9.     Gümrük girişinde karşılaşılabilecek sorunlardan www.travelplan.com.tr sorumlu değildir.

10.   Check-in ve bagaj işlemleri için kalkış saatinden 2 saat önce hava limanında hazır bulunulması gerekmektedir.

11.   Yolcular, uçuş için vize dahil gerekli evrakları bulundurmakla yükümlüdür.

12.   Yolcular, rezervasyon kaydındaki uçuşu gerçekleştirmediği taktirde ücret iadesi yapılmaz.

13.  Uçuşu gerçekleştiren hava yolunun web sitesinde ya da başka bir yayın organında duyurduğu "Genel Bilet Kuralları" geçerlidir.

 

www.travelplanbooking.com sisteminde taraflar yazılı olarak bildirerek sözleşmeyi fesih edebilirler; Fesih talebinde, Acente aylık ödeme tercih etmiş ise, sözleşme tarihinden itibaren kullanılan ay bedellerini ödeyerek sistemden ayrılabilir, bedeli peşin ödenmiş sözleşmelerde indirim uygulanmışsa ücret iadesi talep edilemez.

www.travelplanbooking.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır.

Call Center